25.05.2020 Projekty

01.05.2020 Foto

Chýše lovců mamutů - 4.ročník ...zde

16.04.2020 Informace

Harmonogram uvolňování opatření ve školství ...zde

02.04.2020 Foto

Velikonoční tvoření ...zde

02.04.2020 Foto

Masopustní průvod v mateřské škole ...zde

Velikonoční tvoření
01.04.2020

Děti,
jestli máte chuť vyzdobit si své domovy vlastnoručně vyrobenými velikonočními ozdobami, pusťte se do práce podle návodu. Šablony a fotky hotových výrobků najdete ve fotogalerii.

1. Ovečky - vystříhej z výkresu nebo z lepenky (krabice), čumáčky, nohy s kopýtky, zvonečky s mašlí vybarvi a tělo polep chomáčky vaty, nebo můžeš kreslit kudrlinky. Ze všech oveček můžeš vytvořit závěs tak, že je pospojuješ mezi sebou bavlnkou, mašličkou, to musíš udělat na bříšku dírku a na zádech také. Také je můžeš postavit do řady za sebou třeba na okno.

2. Omalovánka - ozdob si poličku, okno, nástěnku...

3. Přáníčko pro babičku, kamarádku...Výkres A4 přelož na polovinu, na přední straně vystřihni vajíčko, to obkresli na druhou stranu a namaluj motiv k Velikonocům a pěkně vybarvi, dozdob i přední stranu

4. Zajíček sedící - na parapetu, poličce... podle šablony vystřihni zajíčka, kde jsou čárky, tam projeď zavřenými nůžkami a přehni. Zajíčka můžeš vybarvit - bude mít třeba kalhotky a tričko, nebo bude jen hnědý se světlým bříškem a čupřinkou na hlavě. Podobně uděláš i zajíčka, který drží vajíčko. Vajíčko vyfouknuté můžeš polepit barevnými pásky, nebo třeba pomalovat takto: vezmi si vatovou tyčinku do uší, namoč do barvy (ne moc vody!) a dělej puntíky libovolně, skládej do kytiček řad ap.

5. Podle šablony vystřihni zajíčka, nakresli hlavičku a nožky, zaječici můžeš domalovat mašličku, sukničku.. Podobně můžeš vyrobit i ptáčka, jen si dej pozor na nastřihnutí u ocásku a křídel.

6. Kuřátko: potřebuješ skořápku od ořechu, žlutý krepový papír nebo žlutou látku, žlutou nitku - vlnku, kousek červeného filcu nebo papíru, kousek zeleného, lihový tenký fix a kousek vaty nebo molitanu, lepidlo Herkules nebo Tenyl, větší žáci tavnou pistoli - kdo má. Čtvereček 5 x 5 cm nebo podobné velikosti kolečko ve středu vyplníme kouskem vaty či molitanu a pevně utáhneme žlutou nitkou - vznikne hlava. Pak vycpeme větším kouskem vaty či molitanu tělo, svážeme dole, zastřihneme. Vystřihneme malé kolečko jako ocásek a použijeme lepidlo a lepíme nejprve ocásek, pak tělo do skořápky. Dole na skořápku můžeme nalepit kousek zelené látky, papíru - travičku. Opatrně vystřihneme hřebínek a zobáček = kousíčky, a troškou lepidla přilepíme, necháme zaschnout. Fixem nakreslíme tečky = oči. Jehlou přišijeme nitku na pověšení. Pokud máte skořápky velké, použijte třeba bílou látku, bude to slepička. Tak můžete vytvořit slepičku s celým hejnem kuřátek, třeba i kohoutka, tomu byste udělali větší ocásek. Vše zavěste na větvičky kočiček a máte krásnou výzdobu.

Tvoření zdar.

Příští týden další instrukce, těšte se!

Vaše paní učitelka Luljaková