Základní škola Dřevohostice

okres Přerov, příspěvková organizace, Školní 355, 751 14 Dřevohostice, IČO: 70040656

odkaz na obec Dřehostice
 
 

17.01.2019 Foto

Pomáháme ptáčkům přežít zimu ...zde

17.01.2019 Foto

Návštěva Ornisu a vánočního salónu ...zde

17.01.2019 Foto

3.třída v muzeu Záhoří ...zde

17.01.2019 Foto

ŠD-První pomoc ...zde

17.01.2019 Foto

ŠD-První sníh ...zde

09.01.2019 Foto

Výtvarný kroužek - Keramika ...zde

08.01.2019 Foto

Výtvarný kroužek - Srdce s láskou darované ...zdeANKETA

Dnešní otázka zní:
S temnými rány a ještě temnějšími večery se naskýtá otázka: Jaký chcete čas?

Střídání letního a zimního času mi nevadí. - 144/24%
.

Lepší je letní, protože můžu lítat déle po venku. - 132/22%
.

Lepší je zimní, protože po venku vůbec nelítám a doma si rožnu (rozsvítím, pozn.překl.) - 108/18%
.

Střídání času mi vyhovuje, protože mám rád/a ten zmatek kolem toho všeho. - 101/17%
.

Chci, aby se vstávalo, až je světlo, a škola začínala, až bude svítit sluníčko. - 124/20%
.

 

Noční laboratoř
22.03.2018

Trocha vědy navíc neškodí...

Letošní devítka je akční spolek a proto se rozhodli strávit společně ve škole nejen den, ale i večer a navíc i přenocovat.

Ve čtvrtek 22.3. jsme se v podvečer sešli před školou a náš společný program začal. Nejprve jsme v laboratoři rozjeli několik zajímavých pokusů (alespoň pro mne), které nemá smysl provádět za denního světla, protože nelze skoro nic vidět. Za tmy to však bylo jiné – to se najednou objevovaly různé jiskry, výboje, světélkování nebo intenzivní záblesky. Hodně překvapující zjištění nastalo po pokusu se změnou citlivosti sítnice oka na bílé světlo po předchozím osvícení světlem jedné vlnové délky. Většina pak viděla po krátké době vše různě nazelenalé.

Čas ubíhal, ale najednou zvonil telefon – přivezou pizzu! Za chvíli jsme si vyzvedli z rozvozového auta objednané dobroty a další hodinku jsme si ve třídě užívali pozdní večeři s ochutnávkou domácích dobrot. Domluvili jsme se totiž, že každý doma vytvoří nějakou zaručenou chuťovku a přinese ji do školy. Jídla bylo nakonec tolik, že jsme v noci pozobávali až do časných ranních hodin.

Po večeři nadešel čas na turnaje ve volejbalu a florbalu a po půlnoci nastalo zklidnění. Přišel čas na hygienu a pak konečně i na slíbené filmy, kdy jsme po skupinkách sledovali tak trochu nostalgicky staré dětské „animáky“ nebo něco napínavějšího, popřípadě si jen tak povídali. Postupně jsme se ukládali k spánku a kolem třetí ráno už byli vzhůru jen Ti nejvytrvalejší.

Ráno jsme vstali celkem normálně, uklidili kolem sebe a vyvětrali třídy. Zachránilo nás upravené vyučování, kdy jsme šli do kina na koncert. Kupodivu, všichni jsme byli docela čilí, koncert byl příjemný a tak se krize dostavila až odpoledne. To už ani moc nevadilo, bylo páteční odpoledne a před námi víkend. Byla to bezva akce, kterou jsme si užili a budeme na ni rádi vzpomínat.


Marek Foukal