15.12.2018 Foto

ŠD-Hudební soutěž Slavíček ...zde

Beseda v místní knihovně
28.05.2013

Celý školní rok jsme s naší družinou navštěvovali místní knihovnu v Dřevohosticích a půjčovali jsme si dětské knihy a časopisy. V úterý 28. května jsme knihovnu opět navštívili, ale tentokrát to nebylo kvůli vypůjčení knížek. Paní knihovnice si pro nás připravila zábavné odpoledne s knihou. Nejprve nás seznámila s novým prostředím dětského oddělení, ukázala nám, kde najdeme časopisy, pohádky, říkanky a básničky. Děti se také dozvěděly, „co kniha nemá ráda“ a naučily se s ní správně zacházet. Potom paní knihovnice dávala dětem hádanky, ukazovala obrázky pohádkových postaviček, které měly děti poznat, měly také hádat názvy pohádek podle úryvků z knížek. Také jsme si pořádně zopakovali abecedu, děti se musely seřadit abecedně podle svých křestních jmen a pak i podle příjmení. Potom se starší děti rozdělily na dvě družstva – chlapci proti děvčatům a soutěžily o splnění písmenkových úkolů. Na závěr přečetla paní knihovnice dětem pohádku „Křemílek a Vochomůrka zasadili semínko“.
Děti a paní vychovatelky děkují paní knihovnici Ludmile Valčíkové za příjemně strávené zábavné odpoledne. Brzy se do knihovny zase vrátíme půjčit si knížky na prázdniny.