25.05.2020 Projekty

01.05.2020 Foto

Chýše lovců mamutů - 4.ročník ...zde

16.04.2020 Informace

Harmonogram uvolňování opatření ve školství ...zde

02.04.2020 Foto

Velikonoční tvoření ...zde

02.04.2020 Foto

Masopustní průvod v mateřské škole ...zde

Zpytujme svědomí... nebo spitujme svjedomý? Jak jsme přistoupili k výuce z domu (home learning, ať jsme světoví).

Učím se, jen když mě rodiče donutí. - 165/17%

Pracuji denně, tedy od pondělka do pátku, a podle rozvrhu. - 184/19%

Někdy se mi nechce a nechávám práci na poslední chvíli před odevzdáním. - 168/18%

Pracuji jen v některých předmětech. - 162/17%

Hraju mrtvého brouka a čekám, jak to dopadne. - 144/15%

Dělám jen lehké úkoly. - 136/14%

Výlet do mlékárny
20.09.2011

V úterý 20. září 2011 jsme jeli se třídou na exkurzi do Bystřice pod Hostýnem. Hned po prvním zvonění jsme šli na nádraží, kde na nás čekal autobus. Cestou jsme začali plnit úkoly, které jsme dostali od paní učitelky napsané na lístečku. U řidiče jsme zjistili, kolik kilometrů je to z Dřevohostic do Bystřice. Z autobusového nádraží jsme pak vyrazili rovnou do mlékárny. Tam jsme si poznačili odpovědi na další otázky. Všechno nám řekla naše průvodkyně slečna Bačíková. A pak jsme se museli obléknout do bílých plášťů, na hlavy jsme si nasadili slušivé čepičky, ruce vydrhli mýdlem a desinfekčním prostředkem a společně vstoupili do laboratoře, kde se zkoumá kvalita výrobků i do samotného provozu, kde se výrobky vyrábí a balí. Výklad slečny průvodkyně jsme někdy ani neslyšeli, takový kravál vydávaly stroje kolem nás. Nevěděli jsme, jestli se máme dřív dívat na sýrovou hmotu, ze které pracovnice mlékárny pletly pletýnky (sýr jadel) nebo pozorovat plničky pomazánkového másla nebo sledovat laksymáčky, jak se samy zavírají fólií a z pásu skládají přímo do krabic. Vše bylo moc zajímavé. Nakonec jsme dostali mléčné výrobky k ochutnání. Poděkovali jsme a vydali se do obchodu, abychom zjistili, kolik výrobků místní mlékárny prodává. Pak jsme ještě stihli zajít na zámek do informačního centra, prohlédli jsme si mapu mikroregionu Podhostýnsko, měli chvilku rozchod a pak už uháněli zpět do školy, kde jsme ještě stihli všechny nově nabyté informace zapsat do pracovního listu, který je součástí naší vlastivědné projektové práce Poznáváme náš region. Výlet se nám moc líbil a těšíme se na další.

Julie Roubalíková a ostatní páťáci